Masáže zdravotní a regenerační

Masáže jsou jednou z nejstarších a nejpřirozenějších léčebných metod, které vám mohou pomoci udržovat vaše zdraví v přirozeném stavu provádí se více jak 3000 let. Uvolněné tělo je aktivnější a dovolí vám dosáhnout vašich denních cílů s větším klidem. Masáže jsou přirozeným a šetrným způsobem, která lečí a potlačuje bolesti. Máme-li jakýkoliv zdravotní problém zcela instinktivně přikládáme své ruce a provádíme masáž.

Všechno se děje kvůli doteku: ruce mají svůj vlastní jazyk a předávají důvěru, lásku a sepětí. Ruce jsou prodloužením našeho srdce. Díky rukám můžeme dávat a získávat podporu pro naši duši, a díky nejvhodnějšímu oleji a krému, můžeme dát našemu tělu nezbytnou podporu: to je cíl profesionálních prostředků Gerard’s, určených k masáži

Lidské tělo potřebuje lidský dotek a toho nám naše uspěchaná doba mnoho neposkytuje. Léčivá moc doteku odstraňuje stres, omlazuje a dává blahodárný pocit zdraví. Život může přinést mnoho druhů bolesti, ale masáž vám ji pomůže překonat. Dejte sami sobě nebo vašim blízkým krásný dárek.

Přednosti masáže vhodná jako prevence před onemocněním odbourává stres, uvolňuje psychické napětí navozuje příjemné uvolnění organismu rozpouští tukové buňky, odstraňuje celulitidu

Klasická relaxační masáž

Mechanický účinek masáže spočívá v podpoře návratu žilní krve a mízy z periférie do oběhového centra. Biochemický účinek masáže představuje kožní zčervenání v místě provádění masérských hmatů. Podkladem zčervenání je rozšíření krevních vlásečnic a drobných cév v kůži. Příčinou je uvolňování různých látek přítomných v organismu. Reflexní účinek masáže spočívá v ovlivňování vzdálených míst od místa provádění masérského hmatu vlivem odstředivé dráhy reflexního oblouku (např. při masáži chodidla můžeme ovlivňovat funkci vnitřních orgánů, při tepání zad ovlivňovat činnost srdce).

Čokoládová masáž: terapie proti stresu

Základní charakteristika:
Díky více než 800 molekulám, obsaženým v čokoládě, tento produkt:

  1. zvlhčuje a tonizuje pokožku
  2. nasycuje pokožku aktivními elementy
  3. působí na nervový systém proti depresím
  4. podporuje tvorbu hormonů radosti
  5. obohacuje pokožku minerály jako vápník, draslík nebo hořčík
  6. obnovuje,zvlhčuje a vyživuje pokožku

Klíč k úspěchu:

Čokoládová masáž: terapie proti stresu

Základní charakteristika:
Díky více než 800 molekulám, obsaženým v čokoládě, tento produkt:

  1. zvlhčuje a tonizuje pokožku
  2. nasycuje pokožku aktivními elementy
  3. působí na nervový systém proti depresím
  4. podporuje tvorbu hormonů radosti
  5. obohacuje pokožku minerály jako vápník, draslík nebo hořčík
  6. obnovuje,zvlhčuje a vyživuje pokožku

Klíč k úspěchu:

Medové masáže: detoxikační, záda, páteř, klouby

Medová masáž je speciální masážní technikou, při níž terapeut potírá záda masírované osoby voňavým rozehřátým medem, který je následně pomalými pohyby vmasírován do kůže klienta. Díky výživným látkám obsaženým v medu a technice masážních pohybů dochází k vyplavování toxinů - škodlivých látek, které se za dlouhou dobu nahromadily v těle klienta a trvale oslabují jeho imunitu.

Detoxikační medová masáž trvá 20-60 minut (v závislosti na individuálním průběhu masáže), kdy med v průběhu masáže a v závislosti na množství toxinů v těle klienta mění svou barvu i konzistenci. Důsledkem této mimořádně účinné manuální techniky je nejen vyplavování škodlivin a tím i aktivace vnitřních orgánů, ale zároveň dokonalá celková relaxace organismu.

Okamžitým efektem této masáže je příjemná relaxace a mírná únava. Pozitivní účinky detoxikace organismu lze hodnotit až po delší době.

Doporučení:

Při akutních zdravotních problémech se medová masáž doporučuje 1-2x týdně, v těhotenství postačí jen jedno nanesení, ale například pro uvolnění usazenin v kloubech se doporučuje aplikace medu 2x měsíčně. Jako prevence je vhodná aplikace této masáže 1x měsíčně.

Indikace:

Kontraindikace:

Reflexní masáž

Při reflexní masáži se mechanicky působí na výrazně bolestivé zóny lidského těla, které doprovází onemocnění vnitřních orgánů. Používá se soubor speciálních technik a hmatů, které volí fyzioterapeut dle aktuálního stavu pacienta. Tato masáž může být šíjová, zádová, pánevní a také speciální nožní.

„Masáž osvěžuje tělo, cévy, pokožku a klouby, také posiluje nervy, vyvolává blahý pocit zdraví, čistoty a štěstí.“

Reflexní terapie však není jen obyčejnou masáží, ukrývá v sobě mnohem více možností, než by se na první pohled mohlo zdát.

I když kořeny této terapie šahají do oblasti Číny, Vietnamu či Egypta, je uznávaná i současnou západní medicínou. Její podstatou je, že na sakrálních (koncových) částech lidského těla se vyskytují reflexní zóny (jedná se o nervová zakončení), jejichž výjimečnost spočívá v tom, že stimulací těchto zón jsou ovlivňovány hluboko uložené orgány či vzdálená místa. Využívají se především reflexní plochy nohou, rukou, ale taky šíje, uší, zad a zóny v oblasti pánevní. Zásadní vliv má v oblasti prevence, protože nás upozorní na problém, který se doposud klinicky nemanifestoval.

REIKI

Reiki se řadí mezi holistické metody,což znamená,že se její působení odráží na všech úrovních ošetřované bytosti . Příčinou tělesné újmy na zdraví múže být i vnitřní nevyrovnanost a neklid ve fyzickém těle,v psychice nebo energetickém systému.Reiki má schopnost přirozeně plynout do problémových oblastí a stimulovat v nich uzdravující proces.Energii reiki lze využít jako prevenci, regeneraci a rekondici. Člověk praktikující reiki není léčitel, pouze prostředník léčivé energie. V každém případě není reiki diagnostickou metodou,nebo náhražkou lékařské péče.Na úrovni fyzické má nepatrně podobné účinky jako masáž-zlepšuje prokrvení,detoxikuje,odstraňuje únavu.Na úrovni psychiky zklidňuje a umí odplavit stres.A v neposlední řadě doplňuje energii tam,kde je deficit,nebo,kde špatně plyne.

Masáž zvukem tibetské zpívající mísy

Masáž zvukem tibetských mís je speciální druh zvukové terapie. Během terapie zůstáváte oblečení a zpívající mísy vám jsou rozeznívány přímo na těle.

Techniku masáže zvukem jsem obdržel v její kompletní podobě od Františka Horvátha, kterému ji předal Dr. Lobsang Dhondup Tsang léčitel dalajlámova doktora.

Co je masáž zvukem?

Masáž zvukem tibetských mís je speciální druh zvukové terapie. Zpívající mísa vám je pokládána přímo na tělo, kde jí terapeut rozeznívá. Během takové seance zůstáváte zcela oblečení. Uklidňující zvuky a jemné vibrace vydávané zpívající mísou navozují pocit vnitřní pohody a rovnováhy a zároveň umožňují velmi efektivní a hlubokou zvukovou relaxaci. Ve stavech hluboké relaxace se dostáváme do kontaktu s našimi intuitivními složkami, což nám pomáhá v sobě probudit naši přirozenou sebejistotu a sebedůvěru. Masáž zvukem jemným způsobem uvolňuje a rozpouští napětí a bloky v těle i mysli. Metodu masáže zvukem tibetských mís, stejně tak jako všechny ostatní procedury, které používám, mi předal jeden z léčitelů Dalajlámova doktora Lobsang Láma Dhondup v indickém městě McLeod Ganj, kde sídlí tibetská exilová vláda.

Jak masáž zvukem funguje?

Základním stavebním prvkem lidského těla je buňka a nejjednodušším způsobem jak komunikovat s buňkami je pomocí vibrace. Externí vibrace v buňkách vyvolávají rezonanci shodnou se zdrojem vibrací. Zvuk rozezněné zpívající mísy přiložené na tělo, které se skládá ze 70 % z vody, je touto vodou přenášen, čímž buňky rozechvívá. Zvukové vlny se tak tělem šíří, jako soustředné vlny po hladině vyvolané hozením kamene do vody ve stále větších kruzích. Čistí se tak krev, masírují svaly, orgány a dokonce i kosti. Zároveň se tímto způsobem navozuje hluboká relaxace a orgány se harmonizují a energetizují. Všech těch více než 100 biliónů buněk, které jsou stavebním materiálem lidského těla, tak dostává jemnou buněčnou masáž. Vibrace tibetských mís jsou dostatečně klidné na to, aby ztišili nervový systém a zároveň dostatečně silné, aby pronikly hluboko do těla a prostoupily i kostmi. Vibrace proniknou až do míst, kam byste se s rukou a prsty nikdy nedostali a navozují tak léčení, kterého byste jinou cestou jen velice těžko dosáhli.

Historie masáže zvukem tibetské zpívající mísy

Zvuk je na dálném východě, především pak v Nepálu, Indii a Tibetu, dlouho používaným nástrojem. Podle indické mytologie byl člověk stvořen ze zvuku, a tudíž JE zvuk. Postupy zvukové terapie byly vyvinuty před více než pěti tisíci lety za použití nástroje dnes známého jako tibetská zpívající mísa. Jejich původ je zahalen tajemstvím, leč jsou-li mísy použity správně, má jejich zvuk na člověka velmi blahodárný vliv. Rozezněná zpívající mísa je postupně pokládána na různá místa vašeho oblečeného těla. Bohatý alikvotní zvuk pak rozechvívá vaše tělesné tkáně a čistí tělesné tekutiny. Mísu rozeznívám přímo na těle. Zkušený terapeut je schopen navodit hlubokou relaxaci ve velmi krátké době v závislosti na metodě, jakou používá a způsobu, jakým mísy rozeznívá. Během takové hluboké relaxace má tělo možnost plně absorbovat kvality zvuku vydávaného tibetskou mísou a dát tak prostor potřebným změnám na fyzické úrovni.

Některé z účinků masáže zvukem:

Ceník